Owsiana kąpiel dla dłoni

Owsiana kąpiel dla dłoni

Płatki owsiane  to produkt posiadający same zalety.  Jest niezwykle zdrowy, a przy tym tani i łatwo dostępny. Ziarno owsa i jego przetwory są stosowane do wytwarzania produktów przez różne gałęzie przemysłu takie jak: farmaceutyczny, chemiczny, spożywczy, a także kosmetyczn na którym się dziś skupimy.

W kosmetyce zastosowanie jest naprawdę szerokie, wyroby kosmetyczne to m.im:

„hydrokoloidy (β-glukany) o silnie nawilżających właściwościach: komponenty płynów do kąpieli, śmietanek kosmetycznych, składniki w mokrych chirurgicznych opatrunkach; zhydrolizowane białko owsa: komponenty szamponów, śmietanek kosmetycznych, odżywek do pielęgnacji włosów, szminek, kremów, m.in. dla skóry atopowej; skrobia owsiana: zamiennik talku do rękawiczek chirurgicznych; olej owsiany (kwas linolowy): dodatek do mydeł toaletowych ;”

Dziś chciałabym się z Wami podzielić fajnym domowym sposobem na suche i spierzchnięte dłonie.
Ten domowy zabieg stosuje od wielu lat, zawsze gdy moje dłonie dopada suchość. Staram się nie dopuszczać do takiego stanu moich dłoni, stosuje regularnie kremy z dobrym składem.
Dziś był dzień wielkiego sprzątania i mimo stosowania rękawiczek, dłonie były poddane działaniu wody i środków czyszczących przez dość długi czas. Jest to idealny moment na kompres owsiany dla dłoni. Możesz go wykorzystać również do stóp, albo całego ciała, jeśli tylko masz ochotę 🙂

Co będzie potrzebne:

  • 3 łyżki płatków owsianych
  • 1 litr gorącej wody
  • kilka kropli ulubionego oleju: u mnie różany oraz oliwa z oliwek

Dodatkowo:

Miska, w której zmieścimy nasze dłonie

Wykonanie:

Zalej płatki gorącą wodą i pozostaw ok. 15 min do przestygnięcia, tak aby swobodnie zanurzyć dłonie i się nie poparzyć.  Następnie dodaj odrobine wybranego oleju i mocz dłonie 15 min.
Przed takim kompresem lubię wykonać peeling kawowy. Po prostu wyjmuję z ekspresu fusy z kawy i pocieram delikatnie dłonie.

Efekt jest rewelacyjny. Tanio, szybko i  łatwo – czyli to co lubie najbardziej.
Wypróbuj i daj znać czy efekty Cię zadowoliły 🙂

Źródło:
Alicja Kawka1, Bohdan Achremowicz2 (2014). Owies – roślina XXI wieku.
Wykorzystanie żywieniowe i przemysłowe. Nauka Przyr. Technol. 8 (3), #41

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry